Alumni


1979 Dave C Underwood   2000 Alexander J Musel
1983 John E Gallagher     David W Szymke
  Patricia A Jackson     Derik W Vanbaale
1984 Thomas Fredric Church     Ivan Raiklin
  Greg J Matthias     Jeremy L Jones
  Gregory S Gillman   Jill A Alesch
  James R Larson     Jill Pospichal
  Jeffrey J Adamovicz    
  John A Rutt     Joel M Helgerson
  John C Kroeger     Kevin P Stonerook
  Joseph R Follett     Mark J Scherbring
  Kimberly O'Day     Ronald L Niedert
  Michael B Hein     Seth D Cross
  Robert S Penzotti   Shannon M Bostick
  Rocky G Samek     Siddius C Harris Jr.
1985 Anthony A Layton     Stephen A. Thorpe
  Brett T Phippen     Steven C Johnson
  David A Hallengren     Trent Short
  David C Cogdall     Tyler K. Anderson
  Kathy Harrington     William A Donaldson
  Kenneth J Leners   2001 Cary Weiland
  Kurt G Subra     Christopher Cornish
  Marcus L Barnes   Christopher Keenan
  Michael W Swehla     Edward Miles
  Timothy A Gull     Greg Kauffman
  Todd T Cook     Heather Guck
  Tracy L Wickham     Jaime Duncan
1986 Bobbie L Williams     Jason Ludwig
  Bradley J Jacobs     Jason Miller
  Charles E Jenkins     Joshua Bastman
  Christine A Fox     Kevin Weber
  Cindy M Lang     Ryan Hartwig
  Daniel J Hamilton     Sherry Hutchinson
  James R Berridge     Warren D Snook
  Jeffery S Hayes   2002 Alan Heteen
  Richard M Freese     Kathy McKay
  Robert C Mosher   Danielle Cooper
  Robert S Larsen     Dayton Ericson
  Shawn M Kliegl     Frank Cortez
  Thomas D Cole     Joshua Boesen
  Tim C Harris     Melanie Meyer
  Troy D Vanhauen     Steven Moeller
  William H Oconnor     Virginia Cortez
Wade Welsh
1987 Blake W Bannon   2003 Charles Davis
  Bruce E Goff     Corey Huinker
  David Spies     Joseph Earp
  Gerald C Best     Dustin Kay
  Jill Tomes     Eric Chamberlain
  Kevin E Brown     Kyle Mahannah
  Leslie K Ayers     Michael Minard
  Michael A Olson     Paul Godson
  Michael D Campbell     Paul Horner
  Michael D Gergen   2004 Blake J. Derouchey
Brock Bockenstedt
Cory Goodall
Curtis Rubendall
  Michael T. hauser     Dale W. Hight
  Patrick T O'Regan     Dusty Rhoades *
  Ronald G Bonnett     Erick Eggers
  Ross W Wendell     Jared S. Parmater
Jared Gevock
  Steven E Gerholdt   Jeana M. Rang
  Stuart T Schultz     Joseph F. Vogel
  Terry R Meyer     Justin Zevenbergen
  Todd M Taylor     Luciano F. Picco *
  Toney B Ford     Mariah J. Schweitzer
  Ward E Zischke     Nathan W. Evans
  Ward M Clark     Nicholas P. Jones
1988 Bradley A Bigger     Richard B. Gienau
  Donn F Bruess     Sheldon E. Klein
  Elaine K Lansink     Stacey E. Lyon
  Janice L Sams     Thomas M. Slykhuis
  Michael L Spear     Timothy E. Nelson *
  Paul M Hlas     Timothy Page
Zachary Schlake
  Shawn L Voigts   2005 Adam Rhum
  Steven M Noe   Anthony Stumbo
  Teresa Kroenecke     Benjamin Seibert
  Timothy J Boemecke    
  Todd A Granner     Kirt Peirson *
1989 Barbara K Colclough    
  Bruce J Jacobs     Jason Hornberg
  Daniel A Schmitt     Jason McIntosh
  Gerald D Meyer     Jeffery Ritter
  Gerald J Ward     Jennifer High
  Gerald L Claude   John Burman
  Gregory D Peterson     Joshua Zaruba
  Gregory D White     Justin High
  Heidi A Ulloa     Kent Griener
  James D Costigan     Kevin Hrodey
  James F Marley     Kiel Archer
  Jeffrey S McNamara     Kyle Godfrey
  Keith W Sanger     Laura Stewart *
  Matthew T Ellis     Matthew Parrino
Michael Wagner
  Michael D Smith   Nicole Rhum
  Paul A McNamara     Sarah Droll
  Richard A Caya     Tony Christoph
  Russ S Bossard     Tyson Trunkhill
  Shawn N Brower   2006 Andrew Romick
  Timothy R Rickert     Berry Williams *
1990 Carol K Olson     Beth Snook
  Douglas E Piehl     David Lawson
  Eric T Huebler     Eddie Fazaldin *
  Jeffry J Fruchtenicht     James Rang
  Joel L Soenksen     John Mayer
  John Suarez    
  Jon M Dornbusch     Matthew Silker
  Kenneth J Weiland Jr.     Michael Quam
  Mark D Newhall     Michael Wagner
  Patrick R Phillips     Paul Pease *
  Samuel B Houston     Saied Habibi
  Todd A Kane     Sam Lancaster
1991 Anthony W Hipple   2007 Allison Maas *
  Brian D Martin     Jason Feldt
  Bruce R Coyne     Marcus Anderson *
  Christopher L Boyd     Trevor Dursky
  David T Krempasky    

Tyler Junker

Gina Burgett

  Glenn A Higby   2008 Blake Wyant
  Jay A Bunting     David Judson *
Derek Schroeder *
  John C Barfels     Jared Siverling *
  John J Perkins     Justin Foote
  John P Wageman     Karl Wagner *
Kory Digmann
  Karla K Brock     Mark McBride
  Kerry M Pagel     Matthew Nielson
Micah Rasmussen
  Mark E Coady     Nathan Schultz
  Robert Capelle     Paul Proctor *
  Scott R Tasler     Terry Dunn *
  Scott W Smith     William Wilson *
Kory Digman
Mark McBride
  Steven D Bebout   2009 Kyle Brewer *
  Steven J Kremer     Wesley Cosentino
  Timothy D White     John Gerlitz
1992 Andrew J Waggoner     Steve German
  Catherine L Mixsell     Clint Holtz
  Charity L Thalacker     Steve Jewell *
  Jeffrey A Hitt     Phil Smith
  Joseph D Pratt   Brian Lynch
Nathan Perry
  Marc A Abel     Royce Walton
  Marc A Klatt     Tiara Walz *
  Richard D Hapgood Jr.     Jacob Weems
  Robert L Lathrop     Joseph Whalen
  Robert M Inouye     Jade Wilson
John Conley
  Scott A Brown   2010 Aaron Berg
  Stephen B Boesen     Andrew Jones
  Todd C Hartwig     Brian Kuennen
1993 Ananias M Beronich     Matthew Ludemann
  Andrew J Fisher     Tyler Schick
  Brent A Bowles     Raechal Stoneburner
  Chad L Jensen     Christopher Jacobson
  Dennis W. Walker     John Kennelly
  Jeffrey M Abel     Laura Quam
  Jennifer S Ewing   Austin Wolff
  Matthew J Otting   Joshua Brandt *
  Matthew S Hodge     Ryan Bankson *
  Michael C Formanek     Christopher Weaver *
  Scott D Ewen     Tenisha Reeder *
  Troy Lewis     Jake Matzen *
1994 Christopher G Dake   Shawn Quillen *
  Diahann Russell   2011 David Bohnstengel
  Douglas C Bisel   Mark Wilson *
  Joyce M Mann   Drew Hingtgen
  Kelvin R Claude     Calr Beck
  Nathan J Currie    
  Raymond D Trager     Benjamin Ditri
  Sarah J Altman     Katherine Accinelli *
  Steven J Nosbisch     Bruce Large *
1994 Wesley R Golden   Fulgencio Beken *
  Zachary W Shimp     Michael Halbur *
1995 Andy T Trager   Adam Calhoun *
      Daniel Stark *
  Carter T Meredith     David Sherrick *
  Darren D McWhirt     Angelica Lamberti *
  Derek L Adams     Mariah Husheena *
  Derek S Hileman     Christian Albrecht
  Keith E Zech     Lucas Chase *
  Matthew L Eddy     John Echer
  Scott W Ward     Cameron Cook
  Shawn W Aschan     2012 Bryce Meier
1996 Joshua E Cross     Steven Ledvina
  Kerry M Studer     Daniel Jensen
  Matthew R Graf     Andrew Brown
  Michael D Murphy     Jason Doelz
  Scott A Byer     Venessa Zuetlau
1997 Brian D Beiner     Trenton Burgess *
Christopher O Lieb     Quincy Senatus *
Kiann B Van Denover     Amanda Munson *
Mark E. Herold     Steven Farrell *
Michael F. Fraizer     Kristopher Higgins *
Monica Hall     Emmett Glasbrenner *
Richard M Hansen     Sunny Petery *
  Stephanie E Otto     Christopher Matteson *
Suzi Kozuki Travis Dahlgren *
Zach Irvine Patricia Payton *
1998 Cory Schowengerdt     Andrew Tindall
  Jeremy J Wightman     Loyd Detlef *
  Jonathan D Stamberg     Kelly Frommelt *
  Randy J Jensen     Keily Sasano *
  Shane A Roach    2013 Jabb Bumanglag *
  Wesley L Hall     Allison Framberg *
1999 Aaron H Woods     Ryan Halverson *
  Brett Hora     Vince Marcantonio *
  Clayton D Chase     Christopher Williams *
  Cynthia K Blake     Markus Jones *
  Daniel L. Nelson     Taylor Ihns *
  Karen Patterson     Zachary Cooney *
  Mark W Bromwich     Cornellia Notarianni *
  Peter A Grandgeorge     Chase Wells *
  Shawn A Bromley     Bethany Moravec *
  Sonya Finch     Bradley Buelow *
  Tonya M Hightower     Bethany Fischer
  Travis J Keizer     David Greenfield
William Donaldson Andrew Higgins
Erin Boyd
Wesley Gudenkauf

* Indicates University of Dubuque